Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruličkový dort

16. 5. 2010

Od svatby čekaly v lednici na svou příležitost čokoládové ruličky, které jsem původně vyrobila na zdobení svatebního dortu. Nakonec přišly na řadu až teď u menšího narozeninového dortu. Korpus jsem zvolila mramorový, krém je s ořechovým likérem a mletými vlašskými ořechy. 

 

Obrazek

Mramorový korpus:

250 g hladké mouky (jde nahradit i polohrubou)

240 g moučkového cukru

1 necelý prášek do pečiva

2 lžíce kakaa

4 vejce

150 ml oleje

100 ml vroucí vody

Ušleháme bílky se 120 g cukru. V druhé nádobě ušleháme žloutky se zbylými 120 g cukru a poté postupně přidáváme olej, vodu a mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec vmícháme sníh.

Třetinu těsta přendáme do mísy od bílků a obarvíme kakaem.

Do středu dortové formy (buď vymazané a vysypané nebo vyložené pečícím papírem) střídávě dáváme 2 lžíce světlého těsta a 1 lžíci kakaového těsta. Nemícháme, těsto se samo pomalu rovnoměrně rozlévá.

Těsto má tendenci  po upečení u středu udělat bouli, což můžeme srovnat tak, že ihned po upečení korpus vyklopíme, otočíme boulí dolů a nerovnost by se měla srovnat.

Obrazek

 

 

Krém s ořechovým likérem:

2 celá vejce

3 kopečkové lžíce mletého cukru

1 máslo

rum, ořechový likér, mleté  vlašské ořechy

Vejce a cukr vyšleháme nad parou (trvá to asi 15 minut), necháme vychladnout. Mezitím ušleháme máslo a pak postupně všleháme vaječnou hmotu. Nakonec všleháme dle chuti rum, ořechový likér a trochu mletých vlašských ořechů.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ruličkový dort

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář