Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obloučky

Obloučky patří mezi naše nejoblíbenější vánoční cukroví. Recept mám od své babičky, která pochází ze Slovácka.

Na obloučky je potřeba:

240 g cukru moučka

250 g mletých vlašských ořechů

1 vajíčko

1 žloutek

trocha citronové šťávy

na polevu: 1 bílek, cukr moučka - do bílku vmícháme tolik cukru, aby byla poleva bílá a mírně se na těstě roztékala. Nesmí být moc hustá, protože po namazání na těsto by zůstal kostrbatý povrch a byly by znát tahy nožem. A nesmí být ani moc řídká, protože by se buď při pečení úplně ztratila nebo by z těsta ztekla dolů.

 

Z cukru, ořechů, vajíčka, žloutku a citr. šťávy vypracujeme těsto. S těstem můžeme hned dále pracovat, ale lze si ho také připravit dopředu a zpracovat až za den nebo dva.

Těsto vyválíme na silnější placku, rádýlkem nakrájíme na proužky a potřeme bílkovou polevou.(nepotírat před krájením, protože by se pak poleva lepila na rádýlko)

Nožem přenášíme jednotlivé kousky na plech vyložený pečícím papírem, nebo důkladně vymazaný a vysypaný strouhankou. Pečeme ve středně vyhřáté troubě, nižší části trouby, asi 7 minut. Bílková poleva krásně vyskočí udělá pevnou krustu, mezi těstem a polevou vznikne dutinka. Po vytažení je cukroví hodně křehké, musíme ho nechat na plechu částečně vychladnout, aby ztuhlo. Uchováváme v chladnu, kde se cukroví rozleží.

 

 

 

 

 

dsc_0390_zmena-velikosti-log.jpg

 

 

dsc_0385_zmena-velikostilog.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář