Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svatební dort

26. 1. 2010

Když jsme loni chystali naši svatbu, řešili jsme dilema, jaký zvolit hlavní dort. Klasickou variantu - dort zdobený máslovým krémem, jsme hned zavrhli, jednak byly v tomto stylu všechny ostatní dorty, a protože byla svatba v létě, báli jsme se, že dort horkem utrpí (půl dne v teple na stole, problém s transportem atd.). 

Jasno jsem měla v tom, že chci jednoduchý patrový dort zdobený živými květinami. Manžel s tím souhlasil, co si budeme povídat, myslím, že mu to bylo ve skutečnosti jedno a souhlasil by se vším.

Po delším zvažování jsme nakonec zvolili medovník a nelitovali jsme.

Dorty podle našeho přání nám upekli v cukrárně Diam v Brně. Byli vynikající - dorty i obě paní, se kterými jsem jednala.

Výhodu, že má medovník delší trvanlivost, než ostatní cukroví, jsme nakonec nevyužili, protože padl jako první.

Pokud někdo hledáte alternativu nebo uvažujete o medovníku jako o hlavním svatebním dortu určitě doporučujeme.

Stojan mi na míru vyrobila Kiikina z Dámy.cz  (http://www.tvorenicko.cz/scripts/index.php). Můžu taky jedině doporučit - stojan byl přesně podle toho, jak jsme chtěli, cenově nesrovnatelně lepší, než ty unifikované plastové, co se běžně vyrábí, rychle dodaný a hlavně osvědčil se v praxi.

Zdobení zbylo na mě, původní záměr - ozdobit celý dort po obvodu ruličkami z bílé čokolády - ztroskotal na časové náročnosti výroby ruliček, nestihla jsem udělat potřebný počet.  Asi 200 ks ruliček  pořád čeká v lednici  na svou příležitost.

Nakonec jsem zvolila cestu saténové stuhy a živých květů a výsledek dopadl takto:

 

Obrazek

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Svatební dort

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář